novinky e-mailem

mám zájem o zasílání novinek na e-mail

novinkyEmailem-tlacitko

Facebook

Farlin CZ s.r.o. na Facebooku

BabyFitness.cz

baby-fitness-logo-2

Maminky, buďte i po porodu fit a neřešte hlídání.
Cvičíme v Liberci i v Jablonci nad Nisou.


Jak získat váhu pod kontrolu

vahaAsi jako většina žen řeším svoji váhu. A že je co řešit. Dvě těhotenství během dvou let prokládané vyčerpávajícím kojením a běžeckými tréninky dokáží s tělem docela zacloumat. Ještě že nemáme inteligentní váhu, která si pamatuje všechny výkyvy a změří vše, od tělesného tuku až po IQ. Vykázala by mě jako statistickou chybu a rychle by přestala spolupracovat.

Ale možná by to vyšlo nastejno, protože takhle jsem vyměkla a přerušila spolupráci s naší váhou já. Nejdřív jsem – na začátku druhého těhotenství - posunovala ručičku označující nulu někam hluboko do mínusu. Krásně se mi dařilo podvést sebe i údaje v porodnické průkazce. Jenže přišel problém. Zjistila jsem, že nejsem schopná se přes velké břicho k váze sehnout, abych jí zase kousek pomohla. Přestala jsem se jí proto zabývat a váhové přírůstky jsem si od té doby před návštěvou gynekologie vymýšlela. Je neuvěřitelné, jak lehce jde získat svojí váhu „pod kontrolu“ Smile.

Optimismus mi ale nevydržel dlouho. Nenapadlo mě totiž nic lepšího, než vytáhnout metr a poměřit, jak moc jsem v devátém měsíci zakulacená! Na první pohled to nevypadalo špatně: 100-100-100. Jenže brzy mi došlo, že jsem dosáhla ideálních měr pro pravidelný válec. A dost objemný! Navíc jsem si do té doby myslela, že mám jen ohromně velké břicho. Jenže se ukázalo, že úplně stejně ohromně velký je i zadek. A tam se asi na plodovou vodu vymlouvat nedá…

Korunu tomu nasadila kamarádka Helena, když jsme propásli první termín porodu 1. ledna. „Já se těšila, že budeš mít – jak na Nový rok – tak po celý rok – kontrakce. A ty zatím budeš – jak na Nový rok – tak po celý rok – jen děsně tlustá!“

Aby toho nebylo málo, ukázalo se, že nejsem jediná, kdo váhové přírůstky zjišťuje pohledem z okna. Miminko mělo podle lékařky vážit zhruba 2,9 kilogramu. Dost jsem se k tomu údaji upínala, malého obříka jsem rodit nechtěla… Vašík vážil bezmála čtyři kila. Začínám tušit, že lhát se nemá Smile.

Marta Vokurková

 

 

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář
menší | větší

busy
 
Webhosted by Dpoint - web & design $ shop